O SZKOLE


NASI LEKTORZY

Nasza szkoła to również zespół świetnych lektorów.
Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami.

Założyciel szkoły UTP, lektor, coach.

Moją holenderską przygodę zaczynałem – jak wielu z Was – od sezonowej pracy w Holandii. Przyjechałem tu w 2003 roku jako student poznańskiej Wyższej Szkoły Języków Obcych, nie znając jeszcze niderlandzkiego. Pracowałem w różnych miejscach (od magazynów, szklarni, przez biura pośrednictwa), nim zostałem nauczycielem. Początkowo w Holandii uczyłem niemieckiego i polskiego, jednocześnie rozwijając swoją znajomość holenderskiego. Obecnie jestem też lektorem na Volksuniversiteit w Venray, a współpraca z tą instytucją zaowocowała właśnie w UTP.

Język niderlandzki zafascynował mnie od początku i tą fascynacją dzielę się do dziś z kursantami, przekonując, że dla Polaków to stosunkowo łatwy język. Gdy w 2010 roku zdałem oficjalny egzamin z języka holenderskiego (NT2), otworzyłem szkołę językową UTP. Tu staram się zarazić Polaków sympatią zarówno do języka, jak i do Holendrów.

Cześć, nazywam się Natalia Iwanowska, pochodzę ze Śląska i od prawie 5 lat mieszkam w Holandii.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, kierunku turystyki i rekreacji, o specjalizacji turystyki biznesowej. Moje zainteresowania to muzyka, dobra książka, film, kulinaria i zdrowa żywność. Moja przygoda z językiem holenderskim rozpoczęła się 3 lata temu. Na początku byłam pełna obaw, że dam rady się nauczyć tego języka, ale z czasem uświadomiłam sobie, że jest on przyjemny i nie taki trudny na jaki wygląda :-)

Bardzo się ciesze, że będe mogla pomoc moim przyszłym kursantom w nauce tego języka. Lubie pomagać innym i z czysta przyjemnością pokaże Wam same zalety ze znajomości języka holenderskiego, który umożliwi Wam porozumiewanie się nim w pracy jak i na co dzień. Podczas nauki najważniejsza dla mnie jest systematyczność i obowiązkowość. Oczywiście nie obejdzie się rownież bez zabawnych momentów i humoru.

Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób z Polski
podejmuje się nauki języka niderlandzkiego oraz, że mogę pomagać w jak najlepszym opanowaniu naszego języka.

Nazywam się Dries Jobse. Mieszkam w Tilburgu, tutaj również studiuję filozofię na Universiteit van Tilburg. Oprócz tego jestem też lektorem w UTP-UwTaalPartner, gdzie prowadzę kursy języka niderlandzkiego dla zaawansowanych. Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób z Polski podejmuje się nauki języka niderlandzkiego oraz, że mogę pomagać jak najlepiej opanować nasz język.

Na naszych lekcjach skupiamy się przede wszystkim na konwersacji oraz umiejętności słuchania. Poza pracą trenuję salową piłkę nożną, lubię także czytać, gotować, oglądać telewizję i jak prawie każdy Holender... jeździć na rowerze.

Twoją pasją są rownież języki obce? Masz zdany
egzamin NT2? Szukasz ciekawej pracy?

Skontaktuj sie z nami!

Pomoc językowa
i organizacja  

 • Lektorzy UTP służą pomocą
  w zakresie:
 • tłumaczeń holendersko-polskich i polsko-holenderskich,

 • przygotowania do rozmowy o pracę, napisania listu motywacyjnego i CV,

 • przygotowania dokumentów lub urzędowych formalności, np. w przypadku zakładania własnej działalności, wnioskowania o zasiłki dla bezrobotnych.

 • Przyjdź, zapytaj – pomożemy,
  doradzimy, w miarę możliwości
  załatwimy za Ciebie!