QUIZ 3: Kim oni są?

2021-08-24


Sprawdź swoją wiedzę!

1/23

Figure 1© Willam Rutten
GOED! FOUT!

Marco Borsato jest jednym z najpopularniejszych holenderskich piosenkarzy.

2/23

Figure 2 ©ABN
GOED! FOUT!

Jan Smit to holenderski piosenkarz, prezenter, kompozytor, autor tekstów i aktor. Poza własnym krajem odnosi sukcesy także w Belgii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Jest częścią De Toppers i KLUBBB3.

3/23

Figure 3 © ANP
GOED! FOUT!

Anouk Teeuwe, w skrócie Anouk, to holenderska piosenkarka. Jest uważana za najpopularniejszą piosenkarkę rockową w Holandii.

4/23

Figure 4 © hartvannederland.nl
GOED! FOUT!

Alexia Juliana Marcela Laurentien, księżniczka Holandii, księżniczka Orańskiego Nassau jest drugim dzieckiem króla Holandii Willema-Aleksandra i królowej Máximy. Po swojej siostrze księżnej Amalii, Alexia jest druga w linii sukcesji na tronie holenderskim.

5/23

Figure 5© RVD, Martijn Beekman
GOED! FOUT!

Máxima Zorreguieta jest żoną króla Holandii Willema-Aleksandra. Od czasu swojego ślubu, Máxima została nadana dekretem królewskim Máxima, księżniczka Holandii, księżniczka Orańska-Nassau, pani van Amsberg.

6/23

Figure 6 © formule1.com
GOED! FOUT!

Max Emilian Verstappen to belgijsko-holenderski kierowca wyścigowy. Jeździ w Formule 1 - pod holenderską flagą - z zespołem Red Bull Racing.

7/23

Figure 7© APN
GOED! FOUT!

Carice Anouk van Houten to holenderska aktorka, piosenkarka, prezenterka radiowa i ambasadorka World Wildlife Fund. Znana przede wszystkim z Gry o Tron

8/23

Figure 8 © harpersbazaar.com
GOED! FOUT!

Eva Jinek to amerykańsko-holenderska dziennikarka i prezenterka. Obecnie jest prezenterką stacji telewizyjnej RTL.

9/23

Figure 9 © nu.nl
GOED! FOUT!

Geert Wilders jest holenderskim politykiem. Jest liderem partii „Partij voor de Vrijheid”, a w imieniu tej partii liderem frakcji w Tweede Kamer.

10/23

Figure 10 © Corbis via Getty Images
GOED! FOUT!

Franciscus Cornelis Gerardus Maria Timmermans to holenderski polityk, dyplomata, a od 1 grudnia 2019 r. komisarz europejski, a także pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Von der Leyen.

11/23

Figure 11 © BSR Agency
GOED! FOUT!

Marcel van Basten to były holenderski zawodowy piłkarz i trener piłki nożnej.

12/23

Figure 12© zapp.nl
GOED! FOUT!

Martin Garrix – w rzeczywistości Martijn Gerard Garritsen, to znany na cały świat, holenderski discjockey i producent muzyczny

13/23

Figure 13 © ANP
GOED! FOUT!

Gordon, a dokładniej Cornelis Willem Heuckeroth to holenderski piosenkarz, prezenter, publicysta i pisarz.

14/23

Figure 14 © epkezonderland.com
GOED! FOUT!

Epke Jan Zonderland to holenderski atleta. Mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy. Specjalizuje się w ćwiczeniach na drążku.

15/23

Figure 15 © ANP
GOED! FOUT!

Linda Margaretha de Mol jest holenderską prezenterką telewizyjną i aktorką w Talpa oraz byłą dyrektorką kreatywną kanału telewizyjnego Net5.

16/23

Figure 16 © weekend-online.nl
GOED! FOUT!

Doutzen Kroes to holenderska modelka. W 2005 roku przebiła się na arenie międzynarodowej jako modelka podczas pokazu mody Victoria's Secret. W 2011 roku zagrała swoją pierwszą rolę jako aktorka w holenderskim filmie.

17/23

Figure 17 © Pro Shots / Marcel van Dorst
GOED! FOUT!

Leo to były holenderski trener piłki nożnej i trener narodowy. Beenhakker był trenerem Realu Saragossa, Go Ahead Eagles, BV Veendam, SC Cambuur Leeuwarden, FC Volendam, reprezentacji Holandii, Realu Madryt, Grasshopper-Club, Ajax, Vitesse, Istanbulspor, Feyenoord oraz meksykańskich klubów Club América i Chivas de Guadalajara. W latach 2006-2009 był selekcjonerem reprezentacji Polski.

18/23

Figure 18 © andrerieu.com
GOED! FOUT!

André Léon Marie Nicolas Rieu jest holenderskim skrzypkiem i liderem orkiestry, znanym szerokiej publiczności z wykonań popularnych dzieł klasycznych, między innymi Johanna Straussa.

19/23 (pierwszy od lewej)

Figure 19 © GETTY
GOED! FOUT!

Koen Verweij jest holenderskim łyżwiarzem szybkim. Czterokrotny medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy oraz zdobywca Pucharu Świata. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku przegrał ze Zbigniewem Bródką o 0,003 sekundy w wyścigu panczenistów na 1500 metrów, tym samym wygrał srebrny medal.

20/23

Figure 20 © hollandzingthazes.nl
GOED! FOUT!

André Gerardus Hazes, znany również jako André Hazes Junior, jest holenderskim piosenkarzem i prezenterem. Jest najmłodszym synem piosenkarza ludowego André Hazesa.

21/23

Figure 21 © BNNVARA/Annemieke van der Togt
GOED! FOUT!

Paul Henri de Leeuw to holenderski prezenter telewizyjny, komik, twórca programów, aktor i piosenkarz.

Figure 22 © ANP
GOED! FOUT!

Michelle Davina Hoogendoorn, znana pod pseudonimem Davina Michelle, to holenderska piosenkarka i youtuberka.

Figure 23 © missyvy.nl
GOED! FOUT!

Kim oni są?
Postaraj się zainteresować holenderską kulturą i polityką. Jak widzisz nie brak tu ciekawych i interesujących osobistości!
Jest dobrze! Jesteś w stanie rozpoznać ponad połowę znaczących Holendrów!
Brawo! Znasz wielu słynnych Holendrów!

Kursy

Więcej o kursach

Serwis używa cookies!

Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę cookies.

OK, ZGADZAM SIĘ